Stant Açan Öğrenciler İle Bir Araya Geldi Stant Açan Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ve yürütülen YLSY Burs Programı hakkında yapılan bilgilendirmede, Türkiye’de kalkınma ve sanayileşme sürecinde farklı ihtisas alanlarındaki yüksek nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamak üzere ilgililer için mecburi hizmet karşılığında yurt dışında dünyanın önde gelen üniversitelerinde lisansüstü öğrenim görme fırsatı sunuyor.

 Bu burs programı, Cumhuriyetin ilk yıllarından günümüze kadar bilim, sanat ve kültür hayatımıza yön veren birçok değerli şahsiyetin yetişmesine vesile olduğu aktarılan açıklama da, program sayesinde Türkiye’nin kalkınmasına destek olarak kalıcı izler bırakan birçok akademisyen, bürokrat, sanatçı ve siyasetçi yetiştiği vurgulandı.

 Öğrenimlerini tamamlayıp yurda dönen bilim insanlarından bazıları akademik çalışmalarıyla alanlarında birer ekol haline geldikleri aktarılan açıklama da programın binlerce nitelikli insan yetiştirerek onları ülkemize kazandırıldığı aktarıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da geleceğin değerli şahsiyetlerini yetiştirmek amacıyla, 2023 YLSY Burs Programına başvurmak isteyenler https://yyegm.meb.gov.tr/ adresinden başvuru yapabilecek. (Haber Merkezi)