Yunanistan Vize’yi Verdi, Peki Nereye Gitmeli? Yunanistan Vize’yi Verdi, Peki Nereye Gitmeli?

İsrail'in, Gazze'de hastaneleri hedef alan saldırılarının ardından dün akşam 500 kişi yaşamını yitirmişti. Bunun üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, ülkemizde 3 gün süreyle milli yas ilan edileceğini açıkladı.

TBMM Genel Kurulunda konuşan Zengin; "Yaşadığımız çok elim olaylardan sonra milli yas ilan edebiliyoruz. Şu anda çalışmaları devam ediyor. Bugün gün içerisinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 3 günlük milli yas ilan edilecek. Genel Kurul'daki tüm siyasi partilerin de bundan memnuniyet duyacağına eminim. Bu, bizim özellikle TBMM olarak, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tüm unsurlarıyla beraber başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bu konuyu hangi seviyede anladığımızın görülmesi açısından önemlidir diye düşünüyorum. Sanıyorum, Genel Kurul devam ederken, bugün içinde nihayetlenmiş olur. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesini de burada paylaşırız” dedi.

Milli yas ilan edilen günlerde bayraklar yarıya indirilir ve genellikle eğlence programları iptal edilir. (Gülben Gökçen Dönmez)