Kobileri sürdürülebilir enerjiye teşvik etmek için verilen eğitimlerle güneş enerjisi sistemlerinin kullanmak isteyen işletmelere yerinde GES fizibilite çalışmaları yapılacağı bildirildi.

Proje kapsamında KOBİ’lere yönelik düzenlenecek uygulamalı eğitimler “Güneş Enerjisi Sistemleri Eğitimi” altında 8 Kasım 2023 tarihinde Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenecek.

afiş

KOBİ’lerin uygulayabileceği potansiyel güneş enerjisi yatırımları kapsamında; öncelikle güneş enerjisinden elektrik üretiminin çalışma prensibi, ülkemizde ve Dünya’da sektörün tarihi gelişimi ve Türkiye’deki ilgili mevzuatlar ve teşviklerin anlatılması hedeflenmekte.

Eğitimin 2. bölümünde ise konular bir vaka çalışması ile desteklenerek, fikir aşamasından santral kabulüne ve santralin işletme dönemini de kapsayan tüm süreçler örnekler üzerinden detaylandırılacak. Eğitime katılan KOBİ’lerin talep etmesi halinde, işletme yerinde ücretsiz GES fizibilite çalışmaları yapılacak.

Kesimoğlu; “Bu Ödüller Çocuklarımıza Miras Kalacak” Kesimoğlu; “Bu Ödüller Çocuklarımıza Miras Kalacak”

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılacak eğitim faaliyetleri Çorlu Ticaret ve Sanayi Odasında, 8 Kasım’da başlayacak. Eğitimler Alp Ovadya tarafından verilecek. 7 Kasım’da kayıta açılacak eğitimlerin. Başvuruların akşam saatlerine kadar kontenjanın dolamasıyla son bulacak.

Eğitme katılan katılımcılara, eğitim sonunda online sertifika verileceği bildirilirken, eğitimin kontenjanı 30 kişi olarak belirlendiği ve her firmadan bir katılımcı ile sınırlı olduğu aktarıldı.

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan açıklamada eğitim faaliyetlerinin, Trakya Bölgesi’nde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), İmalat Sanayi’nde faaliyet gösteren KOBİ'lerle sınırlı olduğu kaydedildi. (Haber Merkezi)