Kırklareli Üniversitesi Milli Teknoloji Hamlesine Paydaş Oldu Kırklareli Üniversitesi Milli Teknoloji Hamlesine Paydaş Oldu

Kırklareli’nde, 2021 yılında ilk kez Kapalı Pazar Yeri ve Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuar, yine Kırklareli Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenleniyor. Fuarın 3.sünde de yüzlerce firma binlerce ziyaretçiyi buluşacak.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu etkinlikle alakalı konuşarak; "Geçen yıl 90 bin ziyaretçinin geldi. Belediye olarak, Kırklareli’nin önüne koyduğumuz nitelikli hedefleri çoğaltmaya, o hedeflere hep birlikte ulaşma gururunu yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanlığı 2019 yılında hizmete sunduğu Trakya’nın en büyük fuar alanı olan Kapalı Pazar ve Fuar Alanı, bu yıl üçüncü kez Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı’na ev sahipliği yapacak.

İlk kez 2021 yılında düzenlenen ve şehrin ticaret dinamiklerini oldukça hareketlendiren fuar, 2022 yılında 131 firmanın katılımıyla yaklaşık 90 bin ziyaretçiyi 4 gün boyunca ağırladı.

Tarım, hayvancılık, gıda, sanayi, otomotiv, bankacılık, hizmet sektörü, yöresel üretim odakları başta olmak üzere sayısız ticaret platformunu tek çatı altında toplayan fuara, sadece Trakya’dan değil, İstanbul’dan, Türkiye’nin değişik bölgelerinden, sınırötesindeki ülkelerden de birçok katılımcı ve ziyaretçi akın ediyor.

Katılımcıların yıl sonu ve yeni yıl öncesi ticari ve ekonomik hedeflerinde belirleyici rol üstlenen fuara; Bulgaristan, Yunanistan ve diğer Balkan ülkeleri de katılım sağlıyor.

“Bu alanın büyük organizasyonları yapabilecek potansiyelde tasarlandığını her zaman söylemiştik”

Hem Kırklareli’nin, hem Trakya’nın, hem de farklı bölgelerin yerel ürünlerini de himaye eden fuarın, sadece ticari bir organizasyon olmadığını, etki alanının çok geniş yelpazeye hitap ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Bu alanın büyük organizasyonları yapabilecek potansiyelde tasarlandığını her zaman söylemiştik. Ve söylediklerimizde ne kadar haklı olduğumuzu hepimiz görmekteyiz. Burada çok büyük bir hazırlık ve yüksek motivasyon var. Bu motivasyon sadece markalarını ve hizmetlerini lanse edecek sektör temsilcilerimizde değil, bunun yansımalarını takip ederek, daha sonraki etkinliklere, yeniliklerle hazırlanacak olan tüm yöneticilerimizde ve paydaşlarımızda da mevcut” ifadelerini kullandı.

“Yeni Bir Yaşam Merkezi Yarattık”

Kırklareli’nin büyüyüp gelişmeye devam ettiğini hatırlatan Kesimoğlu; “Kırklareli Belediyesi olarak, böylesine nitelikli ve büyük bir fuara ev sahipliği yapmaktan dolayı gururluyuz. Bu organizasyonu, sadece ticari segmentte değerlendirmek yetersiz kalır. Kırklareli, marka değerleri ve içerisinde barındırdığı tarihi, turistik, kültürel ve sosyal enstrümanlarıyla, son yıllarda büyük mesafe katetmiştir. Bu açıdan hem fuar süresince, hem diğer zamanlarda, şehirde bir turizm odağı, sosyal iletişim alanı, kısacası yeni bir yaşam merkezi yaratmış oluyoruz. Şehiriçi ve şehirdışından ilimize konuk olacak katılımcılar ile fayda sağlayıcı ve üretken etkileşimler gerçekleşiyor. Kırklareli bu etkinlik sonrasında elde ettiği kazanımlar ile inovatif ve katma değer odaklı projelerini çoğaltarak yoluna devam ediyor. 3. sünü düzenleyeceğimiz Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı’nın şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

(Haber Merkezi)