Dünya Temizlik Gününde Farkındalık Etkinliği Dünya Temizlik Gününde Farkındalık Etkinliği

TEMA Vakfı Edirne İl Temsilcisi Şirin Çoğal İstanbul ve Kırklareli’nde meydana gelen sel felaketleri sebebiyle “Geçmiş Olsun” dileklerini sunarak, iklim krizine karşı bir an önce harekete geçilmesi gerektiğini vurguladı. Çoğal açıklamasında şunları kaydetti;

“İstanbul ve Kırklareli’nde dün akşam saatlerinde şiddetli yağışlar sebebiyle meydana gelen sel felaketlerinde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve yaralılara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

İklim krizi nedeniyle meydana gelen aşırı hava olayları, ani ve şiddetli yağışlar son yıllarda sıklığını giderek artırıyor. Bu iklim felaketlerine karşı alınan önlemlerin yeterli olmadığını bir kez daha üzülerek görüyoruz.

TEMA Vakfı olarak iklim krizine karşı bir an önce harekete geçilmesi, sera gazı azaltımları için fosil yakıt kullanımına son verilmesi gerektiğini vurguluyoruz. İklim felaketlerine karşı uyum politikalarının ulusal ve yerel ölçeklerde planlanarak hayata geçirilmesinin önemini bir kez daha hatırlatıyoruz.” (Ferdi Kurtbayram)

af8da795-da0a-4b3b-bd68-dae975ab9fac