Trakya Birlik ürün gamına dahil edilen biberiye ekstratlı ayçiçeği yağının sahip olduğu ilave özelliklere ek olarak, Ülkemiz tarımsal üretiminin sürdürülebilirliğine ve çiftçi refahına katkı sağlayacağına dikkat çekildi.

“Biryağ kalitesine “Doğal Antioksidan Biberiye Ekstraktı” eşlik etmekte”

Türkiye’de bir ilk olan Biberiye Ekstratlı Ayçiçek Yağı ile ilgili olarak Trakya Birlik Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi, “Profesyonel mutfaklara hitap edecek olan yeni ürünümüzde, bilinen Biryağ kalitesine “Doğal Antioksidan Biberiye Ekstraktı” eşlik etmekte. “Doğal Antioksidan Biberiye Ekstraktı” ilavesi ile Ayçiçek yağının kendine has tadında ve nefasetinde herhangi bir değişiklik meydana getirmeden yağın kullanım ömrü ve ısı mukavemetinde müspet neticeler elde edilmektedir. Yeni ürünümüzde kızartma sayılarında sağlanan artışın yanı sıra süreçte yaşanan köpürme sorunu ve peroksit değer artışı üzerindeki olumlu etkiler, tesislerimiz Ar-Ge laboratuvarı ve ürün test/deneme çalışmalarında gözlemlenmiştir.

Birliğimiz ortağı, ayçiçek üreticilerimizin ürünleri ile Kocaeli Büyükşehir belediyemizin sözleşmeli tarım yoluyla kırsal yaşama ve çiftçilerimize sağladığı kıymetli destekler kapsamında üretimi ve hasadı gerçekleştirilen biberiye bitkisinin, Sekapark A.Ş bünyesinde kurulu son teknolojiye sahip üretim ve işleme tesislerinde işlenmesi ile elde edilen ekstraktın, titizlikle yürütülen Ar-Ge süreçlerinin sonucunda nihai mamulle buluşturulduğu bu örnek proje ile ülkemiz üreticilerinin alın teri mahsullerinin ilave katma değer oluşturarak ülke ekonomisine kazandırmak adına önemli bir adım atılmıştır.

Türkiye’de bir ilk olan bu ürünümüzün spesifik olarak sahip olduğu ilave özelliklere ek olarak, Ülkemiz tarımsal üretiminin sürdürülebilirliğine ve çiftçi refahına sağlayacağı katkı bağlamında da değerli müşteri ve tüketicilerimiz nezdinde talep göreceği konusunda inancımız tamdır."(Haber Merkezi)WhatsApp Image 2023-10-26 at 17.26.41

Editör: Haber Merkezi