Kadir Gökçe Eğitim ve Kültür Vakfı (KAGEV) tüzel kişiliği bünyesinde faaliyet gösteren Trakya Güneşi Platformu, Trakya Bölgesi'nin sosyal ve ekonomik kalkınmasına öncülük eden önemli bir sivil toplum kuruluşu olarak, yetenekli ve ihtiyaç sahibi öğrenciler için tasarladığı KAGEV Trakya Güneşi Platformu Burs Programı'nın 2023/2024 akademik yılı bursiyerlerini seçtiğini duyurdu. Platformun, eğitime ve gençlerin geleceğine verdiği değeri yansıtan bu burs programı, bölgedeki en parlak öğrencilere destek sağlamaya devam ediyor. Program kapsamında 2023 üniversite sınavında yerleştirme sıralamasında ilk 1000’e giren sağlık, mühendislik ve farklı disiplinlerden seçilen 6 öğrenci burs imkanlarından yararlanıyor olacak.

5b28acef-fd9b-4074-bf53-b20b003f4357

Ekim ayı itibarıyla başlatılan burs sürecinde, titiz bir değerlendirme ve seçim sürecinin ardından altı yetenekli öğrenci, platform üyeleri tarafından desteklenmek üzere seçildi. Bu öğrenciler, Trakya Güneşi Platformu'nun sağladığı maddi yardımın yanı sıra mentorluk, staj ve iş imkanları gibi bir dizi kişisel ve profesyonel gelişim fırsatından da yararlanacaklar. Burs programı, yalnızca öğrencilere maddi destek sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda onları bir araya getirerek dayanışma ve iş birliğini teşvik eden bir topluluk ruhu yaratıyor. Bursiyerler, Trakya Güneşi Platformu'nun etkinliklerine katılarak sosyo-kültürel deneyimlerini zenginleştirecek ve ağlarını genişletebilecekler.

"Görevimiz İlk Yardım” "Görevimiz İlk Yardım”

Trakya Güneşi Platformu kurucularından Av. Görkem Gökçe program kapsamında seçilen öğrencilere eğitim-öğretim süreçlerinde başarılar dilerken, bursiyer programından daha çok Trakyalı öğrencinin yararlanabilmesi için çalışmalara devam ettiklerini ekledi. Gökçe, “Bursiyer gençlerimiz seçilirken akademik başarıları, liderlik potansiyelleri ve topluma katkıda bulunma arzuları gibi kriterler dikkate alındı. Platformumuz, seçilen genç kardeşlerimizi geleceğin liderleri olarak görmekte ve onların başarılarını desteklemektedir. Aynı zamanda bu arkadaşlarımızın akademik ve profesyonel gelişimlerini sürekli olarak desteklemek için mentorluk ve rehberlik hizmetleri planlamaktayız. Bu mentorluk süreci, bursiyerlerin hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak deneyimli profesyoneller ve akademisyenler ile bir araya getirmeyi, kariyer planlaması ve profesyonel gelişim konularında rehberlik almalarını hedeflemektedir” dedi.

Platform’un Genel Sekreteri Kadir Can Kırkoyun ise burs imkanlarının yanı sıra öğrencilerin gelişimlerini desteklemek amacıyla birçok yeni çalışma ve destek için hazırlık sürecinde olduklarını paylaştı. Kırkoyun açıklamasında “Burs programıyla ilgili gelişmeler, etkinlikler ve başarı hikayeleri Trakya Güneşi Platformu'nun web sitesi ve sosyal medya kanalları üzerinden takip edilebilir. Trakya Güneşi Platformu, bu programın bir parçası olmaktan gurur duyduğu genç yetenekleri desteklemeye ve bölgesel gelişimi teşvik etmeye devam edecek” diyerek burs programı hakkında bilgiler verdi. (Basın Bülteni)

852860e0-ab8d-4e82-95ff-04b0ba4a4db20f68d044-1fae-4458-8cdf-3f65c2c854bb

ALTERNATİF GAZETESİ CEBİNİZDE! UYGULAMAMIZI İNDİRİN;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alternatifgazetesi

https://apps.apple.com/tr/app/alternatif-gazetesi/id6463220188?l=tr