Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Trakya Platformu üyeleri, Tekirdağ'a gelen CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüşerek, teşekkür edip, destek istediler. 

CHP İl Başkanlığı binasında Özgür Özel ile bir süre görüşen platform üyelerinden Cevat Gül ve Serdar Keçecigil, destekleri için çiçek takdim ederek, teşekkür etti. Staj ve çıraklık mağduru emekçi ile yakından ilgilenen CHP Lideri Özgür Özel, Staj ve çıraklık mağdurlarına desteklerinin devam edeceğini, emekçiler için planlanan mitingde staj ve çırak mağdurlarının mutlaka olacağını ifade etti.

Kırklareli Üniversitesi’nde İsrail’e Protesto Kırklareli Üniversitesi’nde İsrail’e Protesto

Ziyarette CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanı Candan Yüceer, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür eden mağdurlar, yeni Belediye Başkanı Candan Yüceer’in de staj ve çıraklık dostu olduğunu bildiklerini söylediler.

Çiçek için teşekkür eden Özel, “Staj ve çıraklık mağdurlarına desteklerimiz devam edecek. Staj ve çıraklık mağdurları da planlanan mitingde yer alacak. Verdiğimiz sözü tutacağız” dedi.

Fde67657 Afba 4Ffb 9Fd8 7Ca22C3D8Ddb

Tekirdağlı Staj Mağdurlarından 38 Yıllık Tepki

Meslek liseleri ve çıraklık okullarından işletmelere zorunlu olarak çalışmaya yollanan ve sigorta girişleri yapılarak ellerine sigorta kartları verilen, halen e-devlet sisteminde iki tane işe giriş tarihleri olan sigorta mağdurlarından Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Trakya Platformu üyesi Cevat Gül,

“Hakkımız olmayan hiçbir şeyi istemiyoruz. E-Devlet’te gözüken ilk işe giriş tarihlerimizin emeklilikte de sayılacak şekilde sigortanın başlangıç tarihi olarak kabul edilmesini istiyoruz. Ortada fiili çalışma var, maaş aldık. Bu sorunu çözmek siyasilerin ve sosyal devletin görevi ve borcudur” dedi.

Yerel seçimlerden önce staj ve çıraklık sigortası sorununun çözülmesi gerektiğini kaydeden platform üyesi Serdar Keçecigil ise 38 yıllık mağduriyetin bitmesini isteyerek şöyle devam etti: “Staj ve çıraklık başlangıçları uzun vadeli sigorta koluna başlangıç sayılmasının zamanı geldi de geçiyor. Biz yıllardır bu mağduriyeti çözülmesini bekliyoruz.”

862788F2 A513 42D2 Afde 7E46A2Ed3B68

Editör: Haber Merkezi