TREDAŞ’ın Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli illerindeki birimlerinden 65 kadın çalışan, 29 Ekim sabahı Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde gerçekleşen koşu etkinliğine katılarak, bu özel etkinliğe anlamlı bir katkı sundu. A Millî Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar'ın startıyla başlayan 5 km'lik koşu, Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakası'na uzanarak tarihi bir an yaşattı. Cumhuriyet Bandosu'nun coşkulu müzikleri ve spor eğitmenlerinin sahne dersleri eşliğinde, 3000'den fazla kadın koşucu 09:00'da başlayan ve 10:15'te sona eren etkinlikte ter döktü.

Çakal, Avrupa Şampiyonasında Çakal, Avrupa Şampiyonasında

FOTO2

TREDAŞ’ın kadın çalışanları coşkuyla koştu

TREDAŞ'tan 65 kadın çalışanın da yer aldığı koşu, şirketin kadın-erkek eşitliğine ve sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi. TREDAŞ çalışanları, koşu boyunca enerjileriyle göz doldurdu. Koşunun sonunda ise tüm katılımcılara özel hazırlanan anı madalyaları takdim edildi.

Geliri sivil toplum kuruluşlarına gidecek

Koşuda dereceye giren kadınlar, toplamda 225 bin TL tutarında Cumhuriyet Kadınları Koşusu Ödülü'nü kazandı. Ödül töreninde bir konuşma yapan IC İbrahim Çeçen Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Günseli Çeçen, Cumhuriyet ve kadınlar arasındaki ayrılmaz bağı bir kez daha vurgulayarak, "Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Cumhuriyet Kadınları" dedi.

Bu coşkulu ve anlamlı etkinlik, birçok sivil toplum kuruluşu ve spor kulübü tarafından da desteklendi. Etkinlikten elde edilen gelirler ise Darüşşafaka, TOG, TOÇEV, TED, Türkiye Atletizm Vakfı ve Yanındayız Derneği gibi kuruluşlara bağışlandı.

Geleneksel bir etkinlik olması hedefleniyor

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamak ve kadınların gücünü vurgulamak amacıyla düzenlenen bu etkinlik, önümüzdeki yıllarda da geleneksel hale getirilerek, İstanbul’a yeni bir uluslararası spor organizasyonu kazandırılması planlanıyor.

Koşu etkinliğinde TREDAŞ'ın 65 kadın çalışanı koşuyla birlikte Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde kadınların ne kadar güçlü ve etkili olduğunu bir kez daha gösterdi. Etkinlik, tüm Türkiye için gurur verici bir anı olarak tarihe geçti. TREDAŞ ve kadın çalışanları, bu koşuyla birlikte Cumhuriyetin değerlerini en güzel şekilde temsil etti. (Basın Bülteni)