2021 Tüm Emekli Sen Kırklareli Şubesi İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

“Ortadoğu'da ABD emperyalizmin ileri karakolu İsrail'in başındaki aşırı sağcı ve ülke içinde sıkışmış yönetim, bölgedeki ABD'nin kuklası rejimlerin de iş birliğinde gerici Hamas'ın sivillere yönelik katliamlarını bahane ederek binlerce yıldır yaşadığı topraklarda önce açık hava hapishanelerine kapattığı Filistin halkını topluca katlederek, yaşadığı topraklardan sürerek ABD'nin uçak gemileri de dahil her türlü desteğinde bölgenin haritasını değiştirmeye kalkıştı. 

Bu hiçbir kuralı dahi olmayan savaş, daha da doğrusu katliam tüm bölgeyi içine alır. Suriye, Irak, Yemen, Libya gibi bölge ülkelerinde ABD ve başta İngiltere ve Fransa olmak üzere batılı suç ortaklarınca başlatılan bölgeyi yerli işbirlikçi kukla rejimlerin iş birliği ile yeniden dizayn etme projesi olan Büyük Ortadoğu Projesi Türkiye'yi de içine çekecek büyük bir bölgesel ve onun ardından büyük bir dünya savaşına dönüşebilir.

Biz biliyoruz ki kurşunlar, bombalar, mayınlar adres sormuyor. Her savaş sonunda önce insanlık, sonra biz siviller ölürken, yaralanıp sakat kalırken, her şeyimizi geride bırakıp yerimizden, yurdumuzdan ayrılırken, doğa da tahrip olurken yani doğa ve insanlık kaybederken emperyalistler yaşadıkları krizleri bir müddet daha ertelemiş, silah tüccarları karlarına kar katmış, işbirlikçi rejimler de iktidarlarını sağlamlaştırmış oluyorlar.

Hamas gibi, İslami cihat gibi gerici örgütlerin varlığı ve sivillere yönelik katliamları korsan devlet İsrail'in ve onun başındaki aşırı sağcı hükümetin katliamlarını ve BOP projesini asla haklı çıkarmaz.

Staj Ve Çıraklık Mağdurlarından 10 Aralık Çağrısı Staj Ve Çıraklık Mağdurlarından 10 Aralık Çağrısı

Bizler dün olduğu gibi bugün de başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin 1967 sınırları esas alınarak derhal kurulmasını savunuyoruz.

Filistin halkının yanında, savaşın ve BOP projesinin karşısındayız. Yaşasın barış, barış hemen şimdi.” (Gülben Gökçen Dönmez)