Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Kayalı Yerleşkesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Mezun olan öğrenciler, mezun olmanın sevincini Türkiye’nin dört bir yanından gelen aileleriyle birlikte yaşadı.

Mezuniyet Törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur Demir, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cevdet Altunel, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Emrullah Tören ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kesici ile fakülte akademik ve idari personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan mezuniyet töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur Demir ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cevdet Altunel, birer açılış konuşması yaptı.

Byhi Gr 10 06 2024 3D0D0

KLUSEM’den Kariyer Eğitimi KLUSEM’den Kariyer Eğitimi

“Öğrencilik konumunuz geçmişte kalsa da öğrenme süreciniz yaşamınızın sonuna dek sürecektir”

Açılış konuşmasında öğrencilere seslenen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur Demir, “Kırklareli Üniversitesi Turizm Fakültesi'nin mezunları olarak sizleri kutluyor, öncelikle başarınızın gururunu sizlerle paylaştığımı ifade etmek istiyorum. Artık toplumdaki öğrencilik konumunuzu geride bırakıp toplumsal saygınlığı ve sorumluluğu yüksek bir mesleğin mensubu oluyorsunuz. Öğrencilik konumunuz geçmişte kalsa da öğrenme süreciniz yaşamınızın sonuna dek sürecektir. Öncelikle büyük bir idealizm ve inançla, özveriyle sizleri yetiştiren, manevi ödül dışında hiçbir beklentileri olmaksızın Fakültemizde ders veren öğretim üyelerimizin, yetişmenizdeki emsalsiz çabalarına derin bir saygı ve şükran duyuyor, hepsini tebrik ediyorum. Son olarak, yürüyüp geçtiğiniz yolların aydınlık, yolunuzun açık ve başarılarınızın sürekli olmasını diliyorum” dedi.

Byhi Gr 10 06 2024 F5712

120 Öğrenci Mezun Oldu

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cevdet Altunel de konuşma yaparak; “On birincisini düzenlediğimiz mezuniyet törenimizde 120 öğrencimizi mezun etmenin gururunu yaşıyoruz. 2010 yılında Turizm İşletmeciliği ile eğitim serüvenine başlayan fakültemiz, 2019 yılından itibaren 4 bölüm olarak eğitim öğretim serüvenine devam etmektedir. Bu süreçte Gastronomi Araştırma ve Uygulama Mutfağı ve Rekreasyon Atölyesi gibi önemli imkanların da eklenmesiyle fakültemiz daha da güçlenmiştir.

Değerli Mezunlarımız; Artık hayatlarınızın yeni bir aşamasına girmek üzeresiniz, öğrencilik hayatınız bitmek üzere. Unutmayın ki hayatta pek çok farklı hakikat bulunmaktadır. Sizler bu hakikatlerin bir kısmını derslerinizde gördüğünüz bilimsel yöntemleri, ilkeleri kullanarak araştırabileceksiniz. Hayatta gene başka tür hakikatler de vardır ki bunların izini bir sanat eserini incelerken sürebilirsiniz. Ancak hangi hakikatle irtibat kurarsanız kurun, hayat sizlere gerçek yüzünü sadece hakikatleri öğrenmeye dönük talebiniz olması halinde gösterecektir. Dolayısıyla temennim sizlerin bir ömür boyu bu hakikatleri öğrenmeye dönük talebi olan kişilerden olmanızdır. Sözlerime, sizlerin bugünlere gelmesinde büyük emeği olan değerli ailelerinize ve üniversitemizin çok değerli hocalarına saygı ve şükranlarımı sunarak tamamlamak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarının ardından diplomalarının dağıtımı ile devam eden mezuniyet programı, dereceye giren öğrencilere belge ve plaket takdiminin akabinde keplerin atılmasıyla sona erdi.

Muhabir: Volkan Abuy