Alternatif Medya Sorumlu Müdürü Seda Nur Örçer, Kızılay Haftası dolayısıyla Kırklareli Şube Başkanı Volkan Göç’e ziyarette bulundu. Göç’ü Kızılay haftası dolayısıyla tebrik eden Örçer, kendisinden Kızılay olarak hayata geçirdikleri faaliyetleri dinledi.

Örçer de Alternatif Medya’nın içinde bulunduğu medya atılımından bahsederek, geçtiğimiz günlerde hizmete giren ve Kırklareli’nde tek olma özelliği taşıyan Alternatif.com’un mobil uygulamasını anlattı. Başkan Göç de bu vizyoner atılımdan dolayı Alternatif Medya’yı tebrik ederek, uygulamayı indirip destek oldu.

Türk Kızılay’dan Vali Ekici’ye Ziyaret Türk Kızılay’dan Vali Ekici’ye Ziyaret

“Amacımız öncelikle çocukları Kızılaycılıkla tanıştırmak”

Başkan Göç Kızılay Haftası çalışmalarını anlatarak; “Her yıl 29 Ekim-4 Kasım arasında Kızılay Haftasını kutluyoruz. Türkiye’nin her yerinde Kızılaycılık adına öğretiler, eğlenceler, programlar düzenliyoruz. Bu sene de geçen yıla göre yüzde 60 daha fazla alandayız. Amacımız öncelikle çocukları Kızılaycılıkla tanıştırmak, Kızılay’la tanıştırmak. Bu kapsamda genel Merkez tarafından hazırlanan eğitim kitlerimiz var bunlarla çocuklarla buluşturuyoruz. Kızılay konusunda eğitimler düzenliyor, organizasyonlar tertip ediyoruz” dedi.

Kızılay2

“Topluma Kızılay’ı yaymak en büyük hedefimiz”            

Geleceğin Kızılaycılarını yetiştirmek istediklerini kaydeden Göç; “Bunu yaygınlaştırmak istiyoruz sadece Kızılay Haftasında değil, Kızılaycılık Koluyla ilkokul, ortaokul ve liselerde okulun açık olduğu dönemlerde Kızılay öğretisini yaşatmak istiyoruz. Çünkü bu arkadaşlarımız okullarını bitirdikleri zaman bun konuların gönüllüsü, yöneticisi, çalışanı oluyor. Onları şimdiden yetiştiriyoruz. Kızılay Haftasını daha çok bu şekilde kutluyoruz daha çok çocuklarla. Topluma Kızılay’ı yaymak en büyük hedefimiz. Hepimizin de Kızılay Haftası kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Göç ziyaret sonunda Alternatif Medya Sorumlu Müdürü Seda Nur Örçer’e nazik ziyaretleri için teşekkür etti. (Gülşah Ayyıldız)