Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu Kura Çekimi, TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirildi.

Orhan Saka Konferans Salonu'nda yapılan törene; 2. ve 3. Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Can, Türkiye Futbol Federasyonu 2. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, İdari İşler ve 1. Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, İcra Kurulu Üyesi ve Süper Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, Genel Sekreter Taner Senseven, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Aztopal ile kulüp temsilcileri katıldı.

TFF 2. ve 3. Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi, Kırklarelispor’un efsane başkanı Volkan Can tarafından gerçekleştirilen kura çekimine, TFF Lig Yönetimi Direktörü Özcan Şepik ve Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın eşlik etti.

420073077 18334392919101046 9013469928507327641 N

Sultanlar Ligi’nde Şampiyon Kim Olacak? Sultanlar Ligi’nde Şampiyon Kim Olacak?

Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu müsabakaları tek maç eleme usulüne göre 6, 7 ve 8 Şubat tarihlerinde oynanacak.

"Ziraat Türkiye Kupası, Türk futbolunun en önemli markalarından birisi"

Volkan Can, tören öncesi yaptığı açılış konuşmasında, "Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu'na yükselen kulüplerimizin temsilcileri ve basın mensupları, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu Kura Çekimi'ne hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Kupanın yayıncı kuruluşu Turkuvaz Medya Grubu kanallarından kura çekimini izleyen vatandaşlarımızı da sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.

Alt liglerden üst liglere kadar tüm Türkiye'den takımlarımızın birbirleriyle mücadele ettiği, futbol kalitesinin ve seyir zevkinin üst seviyelere çıktığı Ziraat Türkiye Kupası, Türk futbolunun en önemli markalarından birisi. Binlerce taraftarın tribünlerde, milyonlarca vatandaşımızın da A Spor aracılığıyla ekranların başında takip ettiği Ziraat Türkiye Kupası'nda 2023-2024 sezonunda final turlarına yaklaşıyoruz" dedi.F7A0F7C4468E4Afda10D920426D18B5D

“Takımlara başarılar”

Son 16 Turu'nda boy gösterecek olan tüm takımlara başarı dileklerini ileten Volkan Can, "Son 16 turuna gelene kadar fair play ruhuyla ve başarıyla mücadele eden kulüplerimizin takımlarını tebrik ediyor, bundan sonraki turlarda da başarılar diliyor, sizleri saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Ayrı bir alkışı da Anagold 24Erzincanspor'umuza istiyorum, çünkü son 16 turuna alt liglerden tek takım olarak devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Kura çekimini değerlendiren Volkan Can; "Öncelikle bu kadar güzel katılım olduğu için hepinize teşekkür ediyorum. Bir dahaki turda görüşmek üzere, saygıyla, sevgiyle selamlıyorum hepinizi" şeklinde konuştu. (Volkan Abuy)

Editör: Volkan Abuy