Kırklareli Üniversitesinde ki uluslararası öğrenciler, tanışma ve uyum etkinliğinde bir araya geldi. Etkinlikte öğrencilerin Kırklareli’ne ve üniversiteye adapte olmaları amaçlandı.

Etkinlikle alakalı açıklamada; “Tanışma ve uyum etkinliği kapsamında 12 Aralık 2023 tarihinde Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Şerif Dilek ile Fakültemiz uluslararası öğrencileri Konferans Salonunda bir araya geldi. Etkinlik kapsamında, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen öğrencilerimiz ile farklılıklarımızı ve ortak yönlerimizi anlamaya çalıştık. Uluslararası öğrencilerimize  Fakültemiz imkanlarını  tanıtmayı ve yaşamlarına olumlu bir başlangıç yapmalarını hedefleyen etkinlik, fakülte içerisinde sosyal ve kültürel paylaşım ortamı oluşturma amacıyla düzenlendi. Etkinlik öğrencilerin birbirleriyle tanışması ve birlikte geçirecekleri keyifli zamanlar için imkân sunarken, etkinlik kapsamında uluslararası öğrencilerin üniversite hayatına uyum sağlamaları, yeni arkadaşlıklar kurmaları ve farklı kültürlerle etkileşimde bulunmaları için tavsiyelerde bulunuldu” ifadeleri kullanıldı.

Ubf Gr 15 12 2023 Efb63

Anasınıfı Öğrencilerinden Kütüphaneye Gezi Anasınıfı Öğrencilerinden Kütüphaneye Gezi

Etkinlikte ayrıca temsilci de belirlenirken; “Uluslararası öğrencilerimizle daha hızlı iletişim sağlamak ve fakültemize uyumlarını kolaylaştırmak için aralarından Röya Aliyeva temsilci  olarak seçildi. Farklı etkinliklerle daha sık bir araya gelme dileklerimiz ile etkinliğimiz sona erdi” açıklamasında bulunuldu. (Kadir Sinici)