Kırklareli Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü tarafından düzenlenen “Bitirme Projeleri Sergisi” Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi.

“Bu Projeleri Görmekten Büyük Bir Gurur Ve Mutluluk Duyuyorum”

Programın açılışında konuşan Rektör Şengörür açılış konuşmasında; “Öğrencilerimizin dört yıl boyunca göstermiş oldukları azim, gayret ve çalışmaların birer meyvesi olan bu projeleri görmekten büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum. Bugün burada sergilenen projeler, sadece öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini değil, aynı zamanda yaratıcılıklarını ve problem çözme yeteneklerini de gözler önüne sermektedir. Birçok sosyal sorumluluk projemiz var. Ayrıca 21 projenin 8 tanesi TÜBİTAK tarafından kabul edilen projelerdir. Bu projelerin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyor, programın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Byhi Gr 5 06 2024 84A6D

Programda bir konuşmada Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur Demir; “Laboratuvarlarımızda öğrencilerimiz üst düzey pratik yapma imkanı buluyorlar. Aynı zamanda staj ve İşletmede mesleki eğitim kapsamında öğrencilerimiz derslerdeki teorik bilgilerini uygulamaya dökme fırsatı bulmaktadırlar. Bugün yapacağımız bitirme projesi sergisinde de öğrencilerimiz yine derslerde öğrendikleri teorileri uygulamaya dökerek bizlerle paylaşma fırsatı buldular. Bu projelerin danışmalığını yapan akademisyenlerimize ve yürütücülüğünü yapan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hayrettin Toylan ise konuşmasında; “Bu sergide, 33 öğrencimizin uzun ve zorlu bir çalışmanın sonucunda ortaya koyduğu 21 projeyi inceleme fırsatı bulacağız. Bununla birlikte Mekatronik Mühendisliği 1. ve 2. sınıfların ders harici zamanlarda gönüllü olarak katıldıkları workshoplarda gerçekleştirdikleri projeleri de görme şansına sahip olacağız. Bugün burada, öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirilen bu sergide olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyor, hepinizi en içten dileklerimle selamlıyorum” cümlelerini kullandı.

Byhi Gr 5 06 2024 Cd280

Açılış konuşmalarının ardından Tübitak 2209-A kapsamında desteklenmeye hak kazanan öğrencilere belgeleri Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meryem Çamur Demir, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Türkeş ve Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımıcısı Doç. Dr. Hayrettin Toylan tarafından takdim edildi.

Program, Rektör Şengörür’ün bitirme projelerini gezerek incelemesi ve öğrencilerden bilgi almasının ardından sona erdi.

Kırklareli Üniversitesi Öğrencileri Bitirme Projelerini Sergileyecek Kırklareli Üniversitesi Öğrencileri Bitirme Projelerini Sergileyecek

Byhi Gr 5 06 2024 5Fe5F

Byhi Gr 5 06 2024 73A40

Muhabir: Volkan Abuy