Kurucusu olduğu Ayka Çocuk Tiyatrosu’nda oyunculuk kariyerine de devam eden parmaksızoğlu; son olarak Lüleburgaz Atatürk İlkokulu’nda bir etkinlik düzenledi. Organizasyonda İlluzyonist Salih Gökay; yaptığı gösteri ile çocuklara keyifli ve unutulmaz anlar yaşattı. Şapkadan çıkan kuşlar, değneğe dönüşen mendiller... 

Hayret dolu ve kahkaha çığlıklarıyla geçen gösteri yaklaşık 30 dakika sürdü. 

Çerkezköy, Çorlu, Kapaklı ve Lüleburgaz’da yaklaşık 10 yıldır tiyatro ve illüzyon gösterileri yaptıklarını ifade eden Parmaksızoğlu, “Lüleburgaz’ı çok seviyoruz. Fırsatımız oldukça okullarla işbirliği içerisinde etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi. Parmaksızoğlu, önümüzdeki yıl çocuk tiyatrosu etkinlikleriyle de Lüleburgaz’a geleceklerini belirtti. 

Erdal Parmaksızoğlu kimdir? 

Erdal Parmaksızoğlu, 17 Ağustos 1969 tarihinde Bursa, Türkiye'de dünyaya geldi. Adını özellikle 1990'ların başında oldukça popüler bir TV dizisi olan "Gerçek Kesit"'te canlandırmış olduğu "Cesi" karakteri ile duyurdu.

Oyunculuk kariyerinde oldukça geniş bir dizi ve film portföyünde farklı karakterlere hayat vermiş olan Erdal Parmaksızoğlu'nun akıllarda kalan dizi ve filmleri arasında 1993 yılında yayınlanmış olan "Gerçek Kesit" adlı TV dizisi, 1995 yılında yayınlanmış olan Çiçek Taksi adlı TV dizisi, 2001 yılında yayınlanmış olan "Yeditepe İstanbul" adlı TV dizisi, 2002 yılında vizyona girmiş olan "Abdülhamit Düşerken" adlı film, 2002 yılında yayınlanmış olan "Sırlar Dünyası" adlı TV dizisi, 2002 yılında yayınlanmış olan "Yarım Elma" adlı TV dizisi, 2003 yılında yayınlanmış olan "Alacakaranlık" adlı TV dizisi, 2003 yılında yayınlanmış olan "Hayat Bilgisi" adlı TV dizisi, 2003 yılında yayınlanmış olan "Parmak İzi" adlı TV dizisi, 2004 yılında yayınlanmış olan Avrupa Yakası adlı TV dizisi, 2004 yılında yayınlanmış olan Cennet Mahallesi adlı TV dizisi, 2004 yılında yayınlanmış olan "Kalp Gözü" adlı TV dizisi, 2004 yılında yayınlanmış olan "Melekler Adası" adlı TV dizisi, 2005 yılının ses getiren filmlerinden bir tanesi olan "Takva", 2005 yılında yayınlanmış olan "Yanık Koza" adlı TV dizisi ve uzun soluklu bir TV dizisi olan Arka Sokaklar 2006 bulunmaktadır. ( Ferdi Kurtbayram)

Editör: Ferdi Kurtbayram