"Yoksulluk Çığ Gibi Büyüyor” "Yoksulluk Çığ Gibi Büyüyor”

CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanlığı 38’nci genel kurulunu gerçekleştirdi. Seçimlerde aday olmayacağını daha önceden açıklayan Uygul genel kurulda yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “Bugün bizim için, hem çok zor hem de çok gurur verici bir gün. 3 buçuk yılı aşkın süredir büyük bir özveri ve şevkle yürüttüğümüz Kırklareli Merkez İlçe Yönetimi bugün itibariyle yeni yoldaşlarımıza başımız dik alnımız açık bir şekilde teslim edeceğiz. Seçilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz ve bizde ne zaman ihtiyaçları olursa olsun hemen yanı başlarında olacağımızı belirtmek istiyorum.

Görev süremiz boyunca en büyük kaynağımız tabii ki sizlerdiniz. Üyelerimizin gücünü hissetmek ülkede yanlış giden şeylere yanlış derken sizlerin yanı başımızda olduğunuzu bilmek bizler için en güzel histir. Bunun için siz sayın partililerimize ayrıca teşekkür ederiz. İki genel seçimde aldığımız yüksek oy oranına rağmen ülkenin başındaki karabasanı ne yazık ki kovamadık. AKP faşizminin her geçen gün dozunu arttırdığı ülkemizde artık kavgamız Cumhuriyetin ilelebet payidar kalma kavgasıdır. Ve bu kavgada yapılması gereken safları genişletmek, gençleşmek, farklı ilçelerde her türlü gerilimi bitirmek, Gazi Mustafa Kemal’in bizlere emaneti olan 2 büyük eserim dediği; Türkiye Cumhuriyetini ve CHP’yi sonsuza kadar yaşatacak kadroları yeniden kurarak dedelerimizin mirasını torunlarımıza aktarmaktır. Söz uçar, yazı kalır. O yüzden tarihe not düşülsün; Seçilecek arkadaşlara şimdiden çağrımızdır; Biz CHP Kırklareli merkez ilçe yönetimi ve ben şahsım Özgür Uygul olarak bu kavgada en ön saflarda yer alacağız. Bu ülkenin sessiz çoğunluğunun sesi olmaya, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğiz. Garibandan yana, mazlumdan yana, ezilenden yana olmaya devam edeceğiz. Can Atalay’ın, Barış Pehlivan’ın, Merdan Yanardağ’ın yoldaşı olmaya devam edeceğiz. Yaratılan bu korku iklimine inat barıştan sevgiden emekten yana taraf olacağız. Bir memleket kavgası olacağız, en ön safta biz olacağız. Sade üyeler olarak asıl olanı, yani CHP’yi yaşatmaya devam edeceğiz. Bugün bu salonda ya da sokaklarda, öbür gün bir dağ başında taşa yazılmış CHP yazısının yanı başında partimizi yaşatmaya devam edeceğiz.  Cumhuriyetin laik gençleri, kadınları, evlatları olarak faşizmin karşısında dimdik duracağız. Uzun bir yol, yüz yıllık bir yol CHP’lilik. Bu yoldan dönenler oldu, korkanlar oldu. Değişen isimler oldu. Ancak CHP hep payidar oldu, olmaya da devam edecek.

3 buçuk yıla yakın süredir devam ettirdiğim bu onurlu ve gururlu görevde bana destek olan başta sevgili eşim olmak üzere, bütün aileme, beni bir an olsun yalnız bırakmayan dava arkadaşlarıma ve dostlarıma, hemşerilerim,  Kırklareli Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu ve siz çok değerli CHP’lilere sonsuz teşekkürler. Tüm dostlarımız bilsin ki; bitmedi daha sürüyor bu kavga ve sürecek.” (Gülben Gökçen Dönmez)