Kırklareli Valisi Birol Ekici yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verdi; Tarihi şanlı zaferlerle dolu aziz Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde istiklâl ve istikbalini kurtarmak için verdiği cansiperane mücadelelerle yazdığı kurtuluş destanı neticesinde ilan edilen Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu hep birlikte yaşamaktayız.” Dedi.

Milli egemenliğe dayanan, gücünü halktan alan bir rejim olan Cumhuriyetimiz, Atatürk’ün önderliğinde insanüstü bir gayret ve fedakârlıkla, bağımsızlık mücadelesi ile elde edilen eşsiz bir zaferle kurulduğunu aktaran Vali Ekici, “her anı kahramanlıklarla dolu bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.

Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her türlü zorluğa göğüs geren Milletimizin kahraman evlatları Malazgirt'ten Çanakkale'ye kadar tarihinin her döneminde asil ve kararlı duruşuyla insanlığa barış, huzur ve umut olmuştur.” İfadelerine yer verdi.

  Ekici, Cumhuriyet’in 100. Yılına özel yayınladığı mesajında devamında, Irk, din, dil, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının özgürlüğü ve eşitliği temeline dayanan Cumhuriyet, bizi millet olarak bir arada tutan, toplumsal bütünlüğümüzü ve dayanışmamızı sağlayan, güçlü bir Türkiye ideali etrafında birleştiren ortak ve vazgeçilmez değerimizdir. İfadelerini kullandı.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Kırklarelili hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı canı gönülden kutladığını belirtti. (Haber Merkezi)

Editör: Haber Merkezi