İl Su Kurulu Sayısı 49'a ulaştı İl Su Kurulu Sayısı 49'a ulaştı

1868 yılından günümüze kadar ihtiyaç duyulduğu her an acıları dindirmek için yardıma koşan Türk Kızılayı'nın 156 yaşına girmesini kutlayan Altınten, "Bir grup hekim tarafından 156 yıl önce 'Osmanlı Hasta ve Yaralı Askerlere Yardım' gayesi ile kurulan Türk Kızılay, kuruluş yıldönümünün onurunu yaşıyor. 1877 yılında 'Osmanlı Halil-i Ahmer Cemiyeti', 1923 yılında 'Türkiye Hilal-i Ahmer Cemiyeti' ve 1935 yılında 'Türkiye Kızılay Cemiyeti' adını alan Türk Kızılay’ı, bugün için dünyanın en büyük insani yardım cemiyetleri arasında yer almaktadır" sözlerini dile getirdi.

"Her cephede..."

Türk askerine yardım için kurulan Türk Kızılayı'nın kuruluşundan bu yana Mehmetçiğin olduğu her yerde görev aldığını ifade eden Altınten, "1. Dünya Savaşında ve Kurtuluş Savaşında her cephede Mehmetçik ile yan yana olan Kızılay, Cumhuriyetin kurulması ile birlikte çalışmalarını toplumsal alana kaydırmış, ülkemizin yaşadığı her afette milletinin yanında olmuştur" sözlerini dile getirdi.

Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Altıntel kutlama mesajında şu ifadeleri dile getirdi;

"Gönüllüler tarafından kurulan ve bugün de çalışmalarını gönüllülerin ve bağışçıların verdiği destek ile yürüten Kızılay, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra her yıl dünyada 80’e yakın ülkede milletimizin iyilik bayrağını dalgalandırmaktadır. Ülkemizin kan ihtiyacının neredeyse tamamını gönüllü kan bağışçılarından alarak hastanelere ulaştıran Kızılay, milyonlarca hasta ve yaralının hayata tutunmasını sağlamaktadır. Ülke çapında işlettiği hastaneler, tıp merkezleri, aşevleri, gençlik kampları, huzurevleriyle milyonlarca ihtiyaç sahibine hayırseverlerin iyilik ellerini ulaştıran Kızılay, çeşitli coğrafyalarda bulunan 19 daimi delegasyonu ile dünyadaki mazlumların da umudu haline gelmiştir.

Dünyanın dört bir yanında yardıma muhtaç olanlara el uzatan bir merhamet abidesi olan, ihtiyaç sahiplerine merhametle ve şefkatle yardım eli uzatan gökteki hilalimiz Türk Kızılayı'nın 156. kuruluş yıl dönümünü gönülden kutluyorum. Tüm Kızılay çalışanlarına ve gönüllülerine şükranlarımı sunuyorum."

17102101 K I Z I L A Y

Editör: Haber Merkezi