Müdür Yalçın Sağlam, “Kırklareli Huzurevi Müdürlüğü 40 kapasiteli olarak hizmete açılmıştır. Şu anda 43 tane yaşlımız yatılı olarak hizmet almaktadır. Ayrıca Huzur Evimizde Artı 1 tane de gündüzlü hizmet alan yaşlımız bulunmaktadır. Bakanlık tarafından yapılan yeni düzenlemelerle gündüzlübakım alan yaşlı kapasitemizi biraz çoğaltmamız gerekmektedir.” Dedi.

“Yaşlılarımızla Birlikte Faaliyetlerde Bulunmaya Devam Ediyoruz”

Günlük olarak yapmış oldukları birçokfaaliyet olduğunu aktaran Kırklareli Huzurevi Müdürü Yalçın Sağlam, “Yaşlılarımızla birlikte yapmış olduğumuz çok fazla faaliyet mevcut. Yaşlılarımızla birlikte halk eğitim merkezinden gelen usta öğreticilerimiz. Bocce hocamız ve okuma yazma hocalarımızla birlikte haftanın belirli günleri huzur evi sakinleriyle etkinlikler yaptıklarını dile getirdi.

Türk Kızılay’dan Vali Ekici’ye Ziyaret Türk Kızılay’dan Vali Ekici’ye Ziyaret

Okuma yazma kurslarına devam eden yaşlıların olduğunu aktaran Yalçın, “Yaşlılarımız her gün hafta içi saat birbuçukla, dört arası okuma yazma kurslarına katılım sağlıyor. Ayrıca Halk Eğitimden gelen Usta öğreticimizöğleden sonraları burada yaşlılarımızla oluyorlar. Huzurevinde vitrinlerde olan ürünlerimiz var.  Bu ürünler hep yaşlılarımızla birlikte yapılan faaliyetler neticesinde sergilenen ürünlerimizdir.” Dedi.

“Yaşlılarımızın Toplumla İç İçe Olması Bizim İçin Önemli”

Huzurevinde kalan yaşlıların toplum için karışarak yapılan sosyal etkinliklerde faal olması çok önem arz eden bir konu olduğunu aktaran Yalçın Sağlam, “Bunların haricide çok fazla sosyal etikliklerimiz olacak ve olmaya da devam ediyor. Faaliyetler kapsamında sadece bizim yaptığımız etkinlikler olmuyor, yaşlılarımızı ziyarete gelen birçok kurum ve kuruluş Da bulunuyor.” Dedi.

Bizleri ziyarete gelen kurum, kuruluş ve derneklerle de yürüttüğümüz ortak etkinlik faaliyetlerinin olduğunu kaydeden Kırklareli Huzurevi Müdürü Yalçın Sağlam, “Yaşlılarımız gün içerisinde kendi başlarına çıkarak dışarda aileleri ve tanıdıklarıyla zaman geçirebiliyor. Danışmanda görev yapan arkadaşlarımıza verilen bilgi doğrultusunda kendi başlarına dışarıda vakit geçirebildiklerini söyleyen Yalçın, “Bu onlar için çok önemli,bizler bu konuya çok önem veriyoruz. Yaşlılarımız yeter ki sevdikleriyle birlikte mutlu zaman geçirsinler, sosyal yaşama ve sosyal hayata uyum sağlayarak aktif hayata katılım sağalabilsinler.” Dedi. (Güfte Çanlı)