Atıl Alanlar Nefes Alınabilecek Alanlara Dönüşüyor Atıl Alanlar Nefes Alınabilecek Alanlara Dönüşüyor

Vize İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, yem bitkisi, hayvansal ürünlerin kalitesi ve miktarı üzerinde büyük etkiye sahip olması sebebiyle, hayvancılığın önemli girdilerinden biri olduğunu vurguladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, çok yıllık ve tek yıllık yem bitkilerini desteklemeye esas bitkiler olarak belirlendiği kaydedildi.

Üreticilerin yem bitkisi desteği alabilmesi için en az 10 dekarlık alana yem bitkisi ekmeleri zorunlu olduğunu kaydeden yetkililer, arazide teknik personeller tarafından gerekli kontrollerinin yapılması ardından çiftçilerin desteklerden yararlanması için sisteme kayıtlarının yapıldığı kaydedildi.

Bu kapsamda Vize İlçe Müdürlüğü’nün teknik personelleri tarafından köylerde gerekli yem bitkisi kontrollerini ve tespitlerini yaptığı aktarıldı. Yapılan kontrol ve tespitler neticesinde yetkililer , İcmaller oluşturup ilan ettikten sonra  itiraz süreleri de göz önüne alınarak sürecin tamamlandığı kaydedildi. İtirazlar neticesinde destek almaya hak kazanan vatandaşların belli olmasıyla çitçilerin bu destlerden yararlandığı ayrıca belirtildi. (Haber Merkezi)