Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla, 1 Ağustos 2023 tarihli Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanmış, 52 ilin emniyet müdürü değişmişti. Bu kapsamda Sinan Çamuroğlu, Kırklareli Emniyet Müdürü olarak atanmıştı. Kısa bir süre önce Çamuroğlu görevine başladı.

Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Alternatif Gazetesi İmtiyaz Sahibi Emrah Yıldırım ve Haber Muhabiri Seda Nur Örçer bu çerçevede Müdür Çamuroğlu’na makamında bir “Hayırlı Olsun” ziyareti gerçekleştirdiler.

Kırklareli Belediyesi, “Dolandırıcılara İtibar Etmeyin” Kırklareli Belediyesi, “Dolandırıcılara İtibar Etmeyin”

Yıldırım, Çamuroğlu’na “İlimize hoş geldiniz” diyerek, yeni görevinde “başarılar” diledi. Çamuroğlu da ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, teşekkürlerini sundu. Hoş bir sohbet havasında geçen ziyarette, Kırklareli’nin asayiş durumu da konuşuldu. Çamuroğlu, Kırklareli’nin asayiş yönünden son derece güvenli bir konumda olduğunu ifade ederek, bu durumu korumak adına çalışmalara devam edeceklerini kaydetti. Sinan Çamuroğlu, özellikle uyuşturucu ile mücadele noktasında gereken uygulamaları yapacaklarını, gençlerimizi zehirlemek isteyenlere asla göz açtırmayacaklarını, uyuşturucu madde satış ve kullanımının azaltılması yönünde tüm çabayı göstereceklerini ifade etti. Ziyaret daha sonra iyi dilek temennileri ile son buldu. (Ferdi Kurtbayram)