Usta oyunculardan oluşan kadrosu ve senaryosu ile yılın merakla beklenen filmlerinden biri olan ‘Paranoya’nın çekimleri sürüyor.

Çekimleri Lüleburgaz’da gerçekleştirilen filmin oyuncuları bu kez basın mensupları için Evrensekiz’de kamera karşısına geçti.

Filmde Terzi Süleyman’ı canlandıran oyuncu Adem Yılmaz; “Çekimler çok keyifli geçti. Çok güzel bir kadro var. Ustalarımız var, başrolümüz Onur Buldu, Ege Kökenli. Onlarla çalışmak çok keyifli, insan olarak da çok şirin cana yakın insanlar. Oyunculukta alışveriş çok önemlidir, o anlamda birbirimizden çok güzel alışverişte bulunduk. Cengiz (Özkarabekir) hocamız da çok naif, çok güzel bir adam ve bize bu anlamda izin verdi. Çekimlerimiz devam ediyor. Burada olmaktan çok mutluyuz. Artık bir ayağımız Lüleburgaz’da. Lüleburgaz halkı çok tatlı, çok cana yakın. Sanki 90’lı yıllara dönmüş gibiyiz, o zamanlardaki o samimiyete dönmüş gibi hissediyorum” ifadelerini kullandı.

“Filmimiz hem derdi olan bir film” diyen Yılmaz; “Aynı zamanda kendi içinde de bir kara komedisi olan bir film. Terzi Süleyman’ı oynuyorum. Umarım aksanı doğru yapmışımdır sürçülisan ettiysek af ola. O anlamda çok heyecanlıyım” dedi.

Filmin oyuncularından Özgün Akaçça da Lüleburgaz’daki çekimlerin adeta bir bayram buluşması gibi geçtiğini belirterek; “Filmde İbraam’ı canlandırıyorum. Cengiz hoca arayınca çok heyecanlandım. Daha önce deneyimlemediğim bir roldü. Biraz alkolik, keyfine düşkün, bir yandan da hayata tutunamamış, sevgi görmemiş biri o yüzden sevmeyi de bilmiyor. Sevmeyi bilmeyen biri o duyguyu yaşadığında ne yapacağını tam olarak kestiremiyor. Benim için çok heyecanlı geçti, Lüleburgaz’ı çok sevdik. İstanbul’dan birkaç saat uzaklıkta bir yere gelip çok samimi bir ortama düştük. Sanki bir bayram buluşması gibi oldu. Lüleburgaz halkına ve Lüleburgaz Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Akaçça; “Filmde şive yapmaya gayret ettim. Buralı olmadığımız için tam olarak o ağzı yapmak çok gerçekçi gelmeyecekti. Baştan sona değil de spesifik yerlerde şiveyi kullanmak istedim. Umarım izleyicilerimiz İbraam’ı kendilerine yakın bulurlar. Şimdiden iyi seyirler diliyorum” dedi.

Filmin başrol oyuncularından Kırklarelili Ege Kökenli de; “Filmde Nebahat’i oynuyorum. Babadan kalma bir tekstil atölyesinin başına geçmiş. Aslen Kırklareliliyim, oyunculuğa başladığım ilk zamanlar Dupnisa Mağarası’nda Hamdi Alkan’ın ‘En İyi Arkadaşım’ dizisi için çekim yapmıştık. Bu sinema filmi için uzun soluklu ilk defa Kırklareli’de çekim yapıyoruz. Hem memleketimde olmaktan hem memleketimin güzel insanlarıyla bir arada olmaktan çok mutluyum. Herkes bizi çok güzel ağırladı, hep güler yüz gösterdiler. Her şey çok güzel gidiyor, umarım seyirciye de yansır. Lüleburgaz seyircisi de bizi yalnız bırakmaz diye düşünüyorum” diye konuştu.

Başrol oyuncularından Onur Buldu ise; “Filmde Muntazam’ı oynuyorum, bir gazeteci. Lüleburgaz’a geliyorum ve yollarımız Nebahat’le kesişiyor. Lüleburgaz’da olmaktan çok mutluyuz, o kadar yardımcı oldular ki bize. Bazen çok geç saatlere kadar çekim yaptık, herkes çok anlayışlıydı. Bizi ağırladıkları için çok teşekkür ediyoruz. Lüleburgaz seyircisine mesajımızı gelip burada vereceğiz. Kasım’da burada da gala yapacağız” dedi.

Üsküp Belediyesi’nden Anneler Gününe Özel Program Üsküp Belediyesi’nden Anneler Gününe Özel Program

Senaryosunu Kubilay Zerener’in yazdığı, yönetmenliğini Cengiz Özkarabekir’in yaptığı film, üniversite öğrencisiyken yazdığı bir şiir yüzünden hapse atılan, hapisteyken babasının cenazesine katılamamasından dolayı paranoyası başlayan Muntazam (Onur Buldu) adlı gazetecinin başından geçenleri konu alıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Onur Buldu, Ege Kökenli, Bülent Şakrak, Füsun Demirel, Cihat Tamer, Hüseyin Avni Danyal, Ayşen İnci, Osman Alkaş, Adem Yılmaz, Özgün Akaçça gibi isimler yer alıyor. (Haber Merkezi)

093A5C82 2Cbd 4Acf A7E9 9814A5Cd7F0545139007 07Cb 4Bd1 919C 27Aa9Ff01Ad3Ba4C3A75 0341 47F5 83A1 D089Ff85Cc4B

Editör: Haber Merkezi