Kırklareli Madeni Eşya Sanatkarları Odası İş Birliği Ağını Güçlendiriyor Kırklareli Madeni Eşya Sanatkarları Odası İş Birliği Ağını Güçlendiriyor

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu BaşkanıSoner Ilık, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Serkan Keser ile Burak Özlek, Antalya’da bu yıl 12’ncisi gerçekleştirilen “YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı”nın açılışına katıldı

Ürünlerin değerinin farkına varılması ve uluslararası pazarlarda kendilerinigösterebilmeleri için bu fuarın bir ayna olduğuna vurgu yapan Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık şunları kaydetti:

“Cennet Vatanımızın her bölgesinde kendine özgü kültürel ve coğrafi özelliklerini yansıtan ürünlerin sergilendiği, yöresel ürünlerimizin ticarete kazandırılması, tüketimlerinin yaygınlaştırılması, katma değerlerinin artırılması ve coğrafi işaret ile tescil ettirilerek standartlarının oluşturulması gibi amaçlarlaANFAŞ/Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde 02-05 Kasım 2023 tarihleri arasındabu yıl 12. defa düzenlenen “YÖREX- Yöresel Ürünler Fuarı”nın açılışına katıldık.

Yöresel ürünlerini genellikle yerel pazarlar için üreten firmalarımızbu fuara katılarak ulusal ve küresel pazarlara açılma olanağı sağlama, yerli ve yabancı girişimcilerle ortaklık veya işbirliği konusunda uygun bir ortam yakalama ve yöresel ürünlerini tescillendirme ve markalaştırma yolunda önemli bir açılım gerçekleştirme imkanına sahip oluyorlar. Türkiye genelindeki Coğrafi İşaretesahip ürünlerin tanıtımının yapıldığı fuar; ürünlerimizin değerinin farkına varılması ve uluslararası pazarlarda kendimizi gösterebilmemiz için bir aynadır. Oda olarak ilimizde üretilen yöresel ürünlerimizi, iç pazardaki ithal ürünler karşısında güçlendirmek, hali hazırda yerel pazarlarda yer edinmiş yöresel ürünlerimizindaha geniş pazarlarda değer bulmasına yardımcı olmak, yöresel ürünlerin ticari değerlerini ve hacmini yükselterek, yöredeki istihdamı geliştirmek adına birçok çalışma yapıyor ve yapılan çalışmaları desteklemeye devam ediyoruz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın M.RifatHisarcıklıoğlu başta olmak üzere Fuar’ın düzenlenmesi için emek harcayan herkese teşekkür ediyor, fuarın verimli olmasını diliyorum” dedi. (Basın Bülteni)