Kırklareli OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı Kırklareli OSB Müteşebbis Heyeti Toplandı

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy ve Kayalı Köyü Muhtarı Cengiz Yürekli’nin katılımıyla; Kayalı Barajı, Merkez, Lüleburgaz, Pınarhisar, Kofçaz ve Babaeski ilçelerinde bulunan toplam 12 adet gölete 550 bin yavru sazan balığı salındı.

İl Müdürü Mehmet Aksoy yaptığı açıklamada, tarımın bütün alanlarında devletin %50 hibe desteklemelerinin devam ettiğini belirtti. Ülkemizin su ürünleri konusunda çok hızlı bir gelişim sağladığını söyleyen Müdür Aksoy,  bu alandaki başarının balıkçıların eseri olduğunu vurguladı.

Aksoy açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:  “Su ürünleri kaynakları ile su ürünlerinin sürdürülebilir olarak kullanılabilmesi ve gelecek nesillere aktarılması, iç su ürünleri stoklarının takviye edilmesi, göl ekosisteminin canlı tutulması, göl ve göletlerdeki balık popülasyonun desteklenmesi amacıyla, göl ve göletlerimize yavru balıklar bırakılmaktadır. Balık türleri ve stokların korunarak gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması, en az bir kez üremelerine imkân tanınması sürdürülebilir balıkçılık açısından büyük önem arz etmektedir"