İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Kırklareli’nde meydana gelen sel felaketinin ardından sona eren arama kurtarma çalışmaları sonrasında bilgi paylaşımında bulundu. Bakan Yerlikaya şunları kaydetti;

“5 Eylül Salı günü aşırı yağışlar sonucu Kırklareli’ne bağlı İğneada Sisli Vadisi’nde 16 vatandaşımızın mahsur kaldığı bilgisi alınmıştı. Arama kurtarma ekiplerimizin bölgeye ulaşması sonucu 10 vatandaşımız kurtarılırken, 5 vatandaşımızın da cansız bedenine ulaşılmıştı. Bugün de 1 vatandaşımızın maalesef cansız bedenine ulaşıldı.  Arama çalışmalarımız tamamlandı.  Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

İş Birliğini Genişletmek İçin Toplandılar İş Birliğini Genişletmek İçin Toplandılar

Bölgede yürütülen arama kurtarma çalışmalarına Sahil Güvenlik Komutanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzden 2 helikopter ve 1 uçak katıldı.

Bakan Yardımcımız, AFAD Başkanımız ve Valimiz bölgedeydi. AFAD, TSK, Jandarma, Polis, Kamu Kurumları ve STK’lardan 946 personel ve 162 araç bölgede görev yaptı. Arama kurtarma faaliyetlerine katılan, aralıksız canla başla çalışan tüm ekiplerimize yürekten teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun.” (Kadir Sinici)