Kırklareli’nde Vali Birol Ekici’nin katılımıyla basın kartı dağıtım programı düzenlendi. İletişim Başkanlığı Edirne Bölge Müdürü Uğur Ülgen’in de katıldığı toplantı saat 14.00’te Valilik Atatürk Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Yaşlılarımızı Unutmadılar Yaşlılarımızı Unutmadılar

Programa katılan basın mensuplarını tek tek selamlayan Vali Birol Ekici yeni basın kartı almaya hak kazanan gazetecilerin sorumluluklarının biraz daha arttığını ifade etti. Toplumu bilgilendirme sorumluluğu üstlenen basının çok önemli bir görevi icra ettiğini aktaran Kırklareli Valisi Birol Ekici, "Günümüzde 'medya terörü' diye bir laf ortaya çıktı. Yalan gerçekten yayılmaya çok daha hevesli ve çok daha hızlı hareket edebiliyor. Doğrunun sürati çok yavaş olmasına rağmen yalanı muhakkak geçiyor sonunda. Bunun için bu sosyal medyada hiçbir ilkesi olmayan, hiçbir liyakati olmayan, elinde telefonu olan herkesin sizin mesleğinize soyunabileceği bir ortamda göreviniz gerçekten çok zor. Sorumluluk ve bilinçle bu işi yapacağınız için sizlerle gurur duyuyorum. İnşallah sizlerin sayıları artar.” dedi.

Kırklareli Valisi Birol Ekici, gazetecilerin dezenformasyon olaylarına karşı dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Konuşmalar sonrası Kırklareli Valisi Birol Ekici; Alternatif Gazetesi İmtiyaz Sahibi Emrah Yıldırım adına Muhabirimiz Seda Nur Örçer, Muhabirimiz Serhat Ünver, Alternatif Gazetesi Sayfa Sekreteri Melisa Kara ve diğer basın çalışanlarına kartlarını teslim etti.

Program günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ve başarı temennileri ile sona erdi. (