Genç Ülkücüler Projelerini Tanıttı Genç Ülkücüler Projelerini Tanıttı

Pehlivanköy İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan paylaşımda, Pehlivanköy İlçesi bitkisel üretimin yoğun olarak yapıldığı, tarla bitkilerinin yaygın olarak yetiştirildiği, kapasitesine göre önemli bir üretim merkezi olduğu aktarıldı.  Bu bağlamda ilçe genelinde, buğday ve yağlık Ayçiçek üretiminden sonra, en fazla ekiliş alanına sahip olan çeltik; 2023 yılında 6396 dekar alanda, 108 üretici tarafından ekilmiş ve Eylül ayından itibaren hasat edilmeye başlandığı kaydedildi.

Halihazırda devam eden hasadı arazide görmek üzere Pehlivanköy Kaymakamı Fatma Ballı, Hıdırca köyünde çeltik hasadına katıldı. İlçe Müdürü Ali Doğan ve teknik personel koordinasyonuyla düzenlenen hasat programı, Hıdırca Köyü Muhtarı Yücel Uslu’nun çeltik ekili arazilerinde gerçekleştirildi.

Pehlivanköy İlçe Müdürü, İlçede çeltik üretimi ve İlçe Müdürlüğümüzce yürütülen, “Çeltikte İyi Tarım Uygulamalarının Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi” hakkında Kaymakam Fatma Ballı’yı bilgilendirdi.

Kaymakam Fatma Ballı, programdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalara her zaman katılmak istediğini belirtti. Ballı ayrıca İlçe Müdürlüğü teknik personeline, üretici ve ailesine teşekkür etti. Hasat sonrası Köy Muhtarı tarafından katılımcılara, kendi arazilerinden üretilen çeltiklerden pirinç pilavı ikramı yapıldıktan sonra çeltik kurutma tesisi de incelenerek program sona erdi.  (Haber Merkezi)