Demirköy’ün İğneada beldesinde yaşanan sel felaketi sebebiyle arama kurtarma çalışmalarına devam ediliyor. Bu kapsamda dün gece Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ile İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık da bölgedeydiler. Kameraların karşısına geçen Belediye Başkanları şu açıklamalarda bulundular.

Bugüne Kadar Yapılmayan Yollar Da Yapılacak! Bugüne Kadar Yapılmayan Yollar Da Yapılacak!

Kesimoğlu; “Ben bu yaşıma kadar pek çok felaket gördüm. Ama bunun gibisini görmedim. Etkilenmemek elde değil. Sabahın erken saatlerinden itibaren mevsim normallerinin çok çok üstünde bir yağışla karşı karşıya kaldı İğneada’mız. Yukarıdan gelen sel suları, söz konusu alandaki yaklaşık 18-20 civarındaki bungalov evlere büyük oranda zarar verdi. Alan neredeyse dümdüz oldu. Tabii ki devletimizi bütün imkânları seferber edildi. Sayın Valimiz, AFAD yetkilileri, askerlerimiz, el birliğiyle arama kurtarma çalışmalarına destek verdiler. Biz de Kırklareli belediyesi olarak sabah saatlerinden itibaren araçlarımızla, çalışanlarımızla arama kurtarma ekibine destek veriyoruz. Maalesef kayıplarımız var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Ben hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum. Aynı zamanda yağmur demeden, çamur demeden, kendi canını ortaya koyarak mücadele eden, insanlarımızın canlarını kurtarmak için azimle çalışan bütün çalışan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Halkımızın başı sağolsun” dedi.

İğneada Belediye Başkanı Tahir Işık ise; “İğneada doğumlu biri olarak bugüne kadar burada böyle bir felaket hiç görmedim. Sel, Çayırlar Mevkii’ndeki tüm yapılara, çiftlikler, tarlalara zarar verdi. Kayıplarımız, can kayıplarımız var. Çok üzgünüz. Kırklareli Valiliği’ne, Jandarmamıza, Orman İşletme’ye, Sahil Güvenliğe, askerimize, AFAD çalışanlarına, Belediyemiz personeline, bütün yardımcı olan arkadaşlarımıza, hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (Ferdi Kurtbayram)