Kırklareli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Kayalı Yerleşkesi Stadyumunda gerçekleştirildi. Mezun olan öğrenciler, mezun olmanın sevincini Türkiye’nin dört bir yanından gelen aileleriyle birlikte yaşadı.

Mezuniyet Törenine Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Aka, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Aközcan Pehlivanoğlu, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Figen Dığın ve Dr. Öğr. Üyesi Demet Topal Koç ile fakülte akademik - idari personeli, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Byhi Gr 28 06 2024 E121C

Mezuniyet töreninde Fakülte Birincisi ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Buse Yıldız, mezun öğrenciler adına bir konuşma gerçekleştirdi.

“Etik ilkelere bağlı olarak çalışacağınıza yürekten inanıyorum”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Aközcan Pehlivanoğlu, törende yaptığı konuşmasında; “Bir hocanız ve dekanınız olarak sizlerden özellikle isteğim, mezun ruhu ile mezun olduğunuz üniversiteye ve fakülteye her zaman sahip çıkmanız ve çalışmalarınıza devam etmenizdir. Kırklareli Üniversitesi temsilcileri olarak bundan sonraki yaşantınızda kamuda ve özel sektörde çalışacaksınız. Belki de bir kısmınız bizleri yurt dışında temsil edecek, bir kısmınız da bizler gibi üniversitelerde akademisyen olarak mesleğimizi geliştirmek için görev yapacaksınız. Ancak nereye giderseniz gidin etik ilkelere bağlı olarak çalışacağınıza ve bizleri en iyi şekilde temsil edeceğinize yürekten inanıyorum” dedi.

Mesleki Yeterlilik Sınavında Ter Döktüler Mesleki Yeterlilik Sınavında Ter Döktüler

Byhi Gr 28 06 2024 B88B5

Rektör Şengörür ise konuşmasında Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin bir bütün olarak tüm faaliyetlerde yer aldığını ve destek olduklarını belirterek öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen akademisyenlere teşekkür etti.

“Bugün burada bu emeklerin karşılığını alıyorsunuz”

Yeni mezun öğrencilere seslenen öğrenciler; “Sevgili öğrenciler; mezuniyeti elde edene kadar çok büyük emekler sarf ettiniz. Bugün burada bu emeklerin karşılığını alıyorsunuz. Bu günden sonrada Üniversitemizin bir mensubu olarak gittiğiniz yerlerde bu sorumlulukla hareket ederek görev yapacaksınız. Bizim kapımız her zaman sizlere açık. Bazılarınız belki kariyerlerini bizlerle devam ettirecek ama aramızdan ayrılanlar, başka yerlere gidenler unutmasınlar ki yine gönül bağımız var. Sözlerime son verirken mezuniyetinizi tekrar tebrik ediyor, bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu, hayırlı ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum” şeklinde konuştu.

Byhi Gr 28 06 2024 A7103

Açılış konuşmalarının ardından meslek andlarının okunması ile devam eden mezuniyet töreni, mezun öğrencilere diplomalarının dağıtımı akabinde keplerin havaya fırlatılmasıyla sona erdi.

Muhabir: Volkan Abuy