Başkan Ilık, Geleneksel Buluşmada Yerini Aldı Başkan Ilık, Geleneksel Buluşmada Yerini Aldı

Lüleburgaz İlçe Müftülüğüne bağlı Ensar Kur'an Kursu öğrencisi Yunus Pehlivan hafızlığını aldı. Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan hafızlık tespit sınavı sonucunda başarılı olan Pehlivan’a, hafızlık belgesini İl Müftüsü Yusuf Eviş takdim etti.

“Değerli öğrencimizi, ebeynini ve emeği geçen Hocalarını tebrik ediyorum”

Belge teslimi sırasında konuşan İl Müftüsü Yusuf Eviş; "Trakya Bölgesi maddi anlamda bereketli arazilere sahip bir bölgedir. Son zamanlarda Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı olarak Bölgemizde hizmet vermeye başlayan Kur'an Kurslarının katkısı ile manevi anlamda da mümbit bir bölge olduğu görülmektedir. Bu vesileyle çok büyük bir emek harcayarak bu belgeyi alan değerli öğrencimizi, ebeynini ve emeği geçen Hocalarını tebrik ediyorum" dedi.

“Her neye ihtiyaç duyulsa seferberlik ruhuyla hareket edilerek hafızların ihtiyacı giderilmektedir”

İlçe Müftüsü Sabri Demir de belgeyi teslim eden İl Müftüsü Yusuf Eviş'e teşekkür ederek hafız Yunus Pehlivan'ı tebrik etti. İlçe Müftüsü Demir: "Ensar Kur'an Kursumuzun bütün masrafları Türkiye Diyanet Vakfı Lüleburgaz Şubesince karşılanmakta olup bu konuda Lüleburgaz halkının ve Müftülük Personelinin çok büyük destek verdiğini belirtmek isterim. Her neye ihtiyaç duyulsa seferberlik ruhuyla hareket edilerek hafızların ihtiyacı giderilmektedir. Öğrencimizin aldığı bu belge Lüleburgaz Halkının fedakarlığının bir meyvesidir. Kendilerine çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. (Kadir Sinici)