Prof. Dr. Türkan Saylan Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi ile Kızılpınar Eğitim Kültür ve Sanat Merkezi’nde organize edilen LGS provası kapsamında öğrenciler saat 09.30’da sözel oturum sınavına girdiler. Öğrenciler deneme sınavına tıpkı LGS’deki sınav giriş belgesi ve kimlik kontrolleri yapılarak sınıflara alındı. 09.30’da başlayan sınavın ilk oturumu 75 dakika sürdü. Deneme sınavının sözel oturumunda öğrencilere 20 Türkçe, 10 T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, 10 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve 10 da İngilizce sorusu yöneltildi.

Lgssss

Sınava 130 Öğrenci Girdi

Tıpkı gerçek LGS’deki gibi 45 dakikalık bir aranın ardından öğrenciler saat 11.30’da sınavın sayısal oturumuna geçtiler. 80 dakika süren ikinci oturum ise saat 12.50’de sona erdi. Sayısal oturumda öğrencilere 20 Matematik ve 20 de Fen Bilimleri olmak üzere toplam 40 soru soruldu. Çerkezköy Belediyesi Halk Akademisi LGS provasına toplam 130 öğrenci katıldı.

Bu Kılavuz YKS Sürecinde Ailelere Rehberlik Edecek Bu Kılavuz YKS Sürecinde Ailelere Rehberlik Edecek

Duygu Dolu Anlar Yaşandı

Sınav sonunda salonlardan çıkan öğrencileri kapıda velileri karşıladı. Öğrenciler veliler tarafından oluşturulan koridordan alkışlar eşliğinde geçtiler ve sonrasında aileleri ile sarılarak duygu dolu anlar yaşadılar. Çocuklarının bu önemli günlerinde yanlarında olan aileleri, Çerkezköy Belediyesi’ne tüm katkıları için teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)

Editör: Haber Merkezi