Ekipler, gündüz mesaisinin haricinde, gece nöbetçi kalanlarla da, hem gelen talep ve ihbarlara gidiyor, hem de kendi planlamaları doğrultusunda sahada aktif olarak görev yapıyor.

Özellikle gece saatlerinde sokak hayvanlarıyla ilgili gelen telefonlar, iş akışına dahil edilerek, gerekli hazırlıklar eşliğinde, araç ile bahse  onu yere gidilerek, keşif yapılıyor.

Eğer küpesiz bir sokak hayvanı varsa, barınağa götürülmek üzere araca alınıyor. Burada ise gerekli bakım işlemleri yapılarak geçici olarak konaklatılıyor. Kanuni sürenin geçmesinin ardından, sağlığına kavuşturulan sokak hayvanı yine doğal ortamına bırakılıyor.

Bunların yanı sıra, Veteriner İşler Müdürlüğü kentin muhtelif noktalarında yer alan beslenme noktalarına haftaiçi ve haftasonu olmak üzere su ve mama takviyesi yapmaya devam ediyor.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu yaptığı açıklamada; “Belediyemizin her müdürlüğü gibi, Veteriner İşleri Müdürlüğü de, titiz ve disiplinli bir bakış açısıyla görevinin başında. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde, bütün iş ve işlemler, usülünce yapılıyor. Görevli ve yetkili personelimiz, büyük bir duyarlılık ve şefkatle, minik dostlarımızın bakımını ve takibini yapıyor. Şehir genelinde kontroller sürekli olarak devam etmekte. Gelen şikayetler vakit kaybetmeden çözüme ulaştırılıyor. Halkımıza da, duyarlılığı ve anlayışıyla bizlere destek olduğu için teşekkür ediyorum” diye konuştu.( Haber Merkezi)

WhatsApp Image 2023-11-30 at 11.16.08

Editör: Haber Merkezi