Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile UNDP işbirliğinde hayata geçen Önemli Denizel Biyolojik Çeşitlilik Alanlarında İstilacı Yabancı Türlerin Tehditlerinin Değerlendirilmesi projesi kapsamında ilimizde toplantı düzenlendi. Toplantıda projenin pilot alanlarından olan İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı denizel alanının korunması amacıyla İstilacı Yabancı Türler Yerel Teknik Çalışma Grubu oluşturulacak.

402648329_758155919682317_6900721326237158810_n

İstanbul’a 2 saat Uzaklıkta, Görenleri Büyüleyen Cennet İstanbul’a 2 saat Uzaklıkta, Görenleri Büyüleyen Cennet

İğneada Pilot Bölge

Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya ilgi gruplar katılırken, Kırklareli DKMP Müdürlüğü açıklamada bulunarak; “Genel Müdürlüğümüz ve UNDP işbirliğinde yürütülmekte olan Önemli Denizel Biyolojik Çeşitlilik Alanlarında İstilacı Yabancı Türlerin Tehditlerinin Değerlendirilmesi (MARIAS) projesi kapsamında pilot alanlardan biri de İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı denizel alanıdır.

Bu kapsamda, İstilacı Yabancı Türler Yerel Teknik Çalışma Grubunun oluşturulması amacıyla Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde ilgi gruplarının katılımıyla bir toplantı gerçekleştirilmiştir” ifadelerini kullandı. (Gülşah Ayyıldız)