"Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları" projesi kapsamında öğrenciler ile Kıbrıs Gazileri bir araya geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Cumhuriyetimizin 100.yılı ve Türkiye Yüzyılı vesilesiyle uygulanan "Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları" Projesi çerçevesinde Babaeski Cumhuriyet İlkokulunda etkinliği gerçekleştirildi.

Img 20240606 Wa0004 (1)

Etkinlikle alakalı yayınlanan yazılı açıklamada; “Eğitim çağındaki çocukların milli ve manevi değerlerimizi aşılamak amacıyla, vatan müdafaası için yapılan fedakarlıkları bilmeleri ve geleceğe bu bilinçle yön vermeleri amacıyla başlatılan " Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları " kapsamında 04.06.2024 tarihinde Babaeski Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü koordinasyonunda Cumhuriyet İlkokullunda programı gerçekleştirilmiştir.

Trakya'nın Sarı Tarlaları Alevler İçinde Kalmasın Trakya'nın Sarı Tarlaları Alevler İçinde Kalmasın

Program Kıbrıs Gazilerimiz Sayın Mustafa Günüşen ve Sayın İrfan Yanbaş yaşadıkları deneyimleri öğrenciler ile paylaşmıştır. Öğrencilerin merak ettikleri konuları sorma fırsatı buldukları bir soru-cevap bölümü yapılmıştır.  Gazilerimiz ve öğrencilerimiz günün hatırasına fidan dikimi gerçekleştirmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Muhabir: Volkan Abuy