Kırsal Mahallelerde Sosyal Tesis Projeleri Hayata Geçiyor Kırsal Mahallelerde Sosyal Tesis Projeleri Hayata Geçiyor

Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde sabaha karşı başlayan sağanak, İğneada beldesinde su baskınları ve dere taşkınlarına yol açmıştı.

Buna bağlı olarak İğneada'da bulunan turizm tesisindeki birçok bungalov ev taşkın dolayısıyla sürüklendi. Ekipler tesiste kalan bazı tatilcilerden taşkının ardından haber alınamaması üzerine arama kurtarma çalışması başlattı. Bölgede ormanda mahsur kalan 2 kişi, ekiplerce kurtarılarak hastaneye kaldırıldı. Ardından Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgede ekipler, biri kız çocuğu biri erkek yetişkin 2 kişiyi daha kurtardı. Arama çalışmaları havadan da yürütülüyor.

Demirköy Belediye Başkanı Recep Gün, aşırı yağışlar nedeniyle bölgede meydana gelen taşkın sonucu yaşanan gelişmeler hakkında muhabirlerimizi bilgilendirdi. Telefon yoluyla bilgi aldığımız Başkan Gün, 4 yetişkin, 1 çocuk olmak üzere 5 kişinin halen kayıp olduğunu, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Gün web sitemize yaptığı bilgilendirmede;

“Bungalov evlerin bulunduğu turistik tesisteki kayıp 5 kişiyi arama kurtarma çalışması devam ediyor. Şu anda en büyük sorunumuz bu. Demirköy-İğneada yolu ulaşıma kapalıydı, şu anda kontrollü bir şekilde ulaşım sağlanıyor. İş makineleri bölgeyi eski haline getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Birkaç tane su baskını oldu. Onları giderdik. Vatandaşlarımızın madde hasarları var. Hasarlı olan yolları da tekrar eski haline getirmek için çalışıyoruz” dedi.  (Ferdi Kurtbayram)