Hayırsever Ahmet Dağcı tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağışlanarak Kaynarca’da "Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi" olarak kullanılacak binanın devrine ilişkin iş birliği protokolü 03 Kasım 2023 Cuma günü Valilik Atatürk Toplantı Salonunda Kırklareli Valisi Birol Ekici, Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam ve Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker’in katıldığı törenle imzalandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilisi olarak Aile ve Sosyal Hizmetler il Müdürü Faruk Uysal ve Bağışçı Ahmet Dağcı arasında imzalanan Kaynarca Beldesinde "Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi" olarak kullanılacak binanın devir protokolü iş birliği imza töreninde bir konuşma yapan Vali Ekici, ilimizde hayırseverlerimizin katkıları ile sağlık, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında birçok eser kazandırıldığını kaydetti. Ekici bugün de hayırsever vatandaş Ahmet Dağcı’nın Pınarhisar İlçesine bağlı Kaynarca Beldesinde mülkiyeti kendisine ait olan 3 katlı binayı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağışlaması ile yeni bir eser daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Hayırsever vatandaşa bağışlarından dolayı devletimiz ve Kırklareli halkı adına teşekkürlerini ve şükranlarını sunan Birol Ekici, güçlerinin yettiği ölçüde büyük küçük demeden vatandaşları hayır işlerinde bulunmaya davet etti.

Başkan Türker Tarım Fuarını Gezdi Başkan Türker Tarım Fuarını Gezdi

Kırklareli Huzurevi Ek Ünitesi olarak hayırsever vatandaş tarafından bağışlanan ve Kaynarca Beldesinde "Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi" adı altında hizmet verecek olan bina 3 katlı olup 6 adet 2 kişilik, 10 adet 3 kişilik odadan oluşmakta ve kontenjanı 42 kapasitede bulunmakta. (Haber Merkezi)

1 (3)-5