Kızılay, milletin kurban vekâletlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Türk Kızılay Kırklareli Şubesi, kurban vekalet sistemi ve fiyatlarla alakalı duyuru yayınladı. "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla başlatılan kampanya hakkında ki açıklamada; Türk Kızılay, Kurban Bayramı'nın manevi zenginliğini ve bereketini, vekâletle kurban kesim kampanyası aracılığıyla sofralara taşıyor. Bu yıl da "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay, vekâlet bedellerini de duyurdu. Kızılay Kurban Modeli sayesinde, Et ve Süt Kurumu başta olmak üzere Türkiye’nin en büyük tedarikçilerinin iş birliğiyle hazırlanan kavurma konserveleriyle milyonlara yardım elini uzatmayı planlayan Kızılay, Gazze’deki mağdurlar için de aynı konservelerden hazırlayacak. Kızılay, Deprem bölgesi ve Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine yapacağı dağıtımlardan arta kalan konserveleri de tüm Türkiye’ye yayılan aşevlerinde sıcak yemek yapmak için kullanacak” ifadeleri kullanıldı.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin Biletleri Satışa Çıktı Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin Biletleri Satışa Çıktı

Thumbs B C 78Dea4B5Be4Bb2C152B0239E331009E2

Kurban bedelleri ile ilgili bilgilendirmede; “Et ve Süt Kurumu ile iş birliği yapan Kızılay, 2024 yılı kurban hissesi bedellerini yurt içinde 11.750 TL, Gazze’deki mağdurlar için 11.750 TL, yurt dışı için de 4.300 TL olarak belirledi. Yurt dışında yaşayan ve hisse bedelini döviz cinsinden ödemek isteyenler ise Türkiye ve Gazze için 1 hisse karşılığı 370 Amerikan Doları veya 345 Euro, diğer ülkeler için de 135 Dolar veya 125 Euro bedel ödeyerek vekâlet verebilecek” cümleleri sarf edildi.

Kurban Vekâleti Kızılay’a Nasıl Verilir?

Kurban Vekaletinin nasıl verileceği ile ilgili ise şu ifadelere yer verildi; “Kızılay’a vereceği kurban vekâletleriyle birlikte daha güçlü olduğumuzu göstermek ve gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler vekâletlerini, Türk Kızılay Kırklareli İl Merkezi Başkanlığı TR43 0001 0001 0400 0018 6867 80 nolu hesabına, dekontun açıklama bölümüne bağışçının isim/soyisim/TC Kimlik Numarası ve Telefon Numarasını yazmak kaydıyla, www.kizilay.org.tr, Kızılay mobil uygulama, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı ile verebiliyorlar.”

Muhabir: Volkan Abuy