Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101.yıldönümü nedeniyle program düzenlendi. Coşkulu gerçekleşen törende şiirler okundu ve halk oyunları gösterileri sergilendi. Tören kortej geçişi ile son buldu.

Kurtuluş törenine; Vali Birol Ekici, CHP Milletvekili Fahri Özkan, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın Torun, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Burak Özcoşar, ilçe protokolü, kamu kurum kuruluş müdürleri, STK’lar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

1 (3)-7

Kurtuluş töreni; Lüleburgaz Tören Alanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gelen kutlama mesajları okundu. Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı.

Tören günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileriyle devam etti. Gösteriler ve kortej geçişi ile son buldu. (Haber Merkezi)

ALTERNATİF GAZETESİ CEBİNİZDE! UYGULAMAMIZI İNDİRİN;

Başkan Gerenli’den ‘Kadına Şiddeti Önleme Belgesi’ne İmza Başkan Gerenli’den ‘Kadına Şiddeti Önleme Belgesi’ne İmza

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alternatifgazetesi

https://apps.apple.com/tr/app/alternatif-gazetesi/id6463220188?l=tr