Kırklareli İl Halk Kütüphanesi ve Kırklareli Üniversitesi Yaşım Çocuk Kulübü işbirliğinde İl Halk Kütüphanesinde “Sonbahara Veda” etkinliği gerçekleştirildi.

“Gelişim becerilerini desteklemeyi amaçlıyoruz”

Okul Yöneticilerine Liderlik Eğitimi Okul Yöneticilerine Liderlik Eğitimi

Kütüphanede haftanın belirli günlerinde düzenli olarak etkinliklerin bulunduğunu söyleyen Kırklareli Üniversitesi Yaşım Çocuk Kulübü Başkanı Meltem Öndül; “Haftanın belirli günlerinde İl Halk Kütüphanesine gelerek çocuklara özel etkinlikler düzenliyoruz. Etkinliklerimizde çocukların gelişimini destekleyebilecek aktiviteler yapıyoruz. Bu etkinliklerle gerekli gelişim becerilerini desteklemeyi amaçlıyoruz. Burada aynı zamanda çocuk gelişimi bölümü arkadaşlarımıza deneyim kazandırmış oluyoruz. Aynı zamanda çocuklarımıza kütüphane kültürünü aşılamaya çalışıyoruz. İl Halk Kütüphanesinin bizlere sağlamış olduğu desteklerle bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz” dedi.

DSC_0248

“Bu etkinliklerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz”

6-10 yaş arasında çocukların katıldığı etkinlik hakkında konuşan Başkan Öndül; “Bugün ki etkinliğimizin konusu sonbahar. Sonbahar etkinliğimize 6-10 yaş arasında 8 çocuğumuz katıldı. Bu etkinliklerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bizlere destek olan velilerimize ve hiçbir etkinliğimizi kaçırmayan çocuklarımıza da teşekkür ediyoruz. Bu etkinliğimizin amacı mevsimleri anlatıp, ince motor becerilerini geliştirmek. Faaliyet sırasında kesme, yapıştırma, boyama üzerine çalışıp el becerileri kazandırmaya çalışıyoruz. Çünkü teknoloji dolayısıyla çocuklarımız bu etkinlikleri bilmiyorlar. Tamamen gönüllülük esaslı olarak etkinliklerimizi gerçekleştiriyoruz. Etkinliklerimizi sosyal medya hesaplarımızdan ve İl Halk Kütüphanesi hesaplarından takip edebilirsiniz” ifadelerini kullandı. (Gülşah Ayyıldız)