Rektör Prof. Dr. Bülent Şengörür, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle düzenlenen  “Türkiye İnovasyon Haftası İnovaLİG Şampiyonları Ödül Töreni”ne katılım gösterdi.

Törende bir konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, hafta kapsamındaki etkinliklerin ülke, millet ve iş dünyası için hayırlara vesile olmasını diledi.

Erdoğan, ilkini 2014 yılında takdim ettikleri İnovaLİG ödüllerini kazanan kişileri, kuruluşları ve firmaları canı gönülden tebrik ettiğini, İnovaLİG şampiyonları başta olmak üzere Türkiye'nin üretimine, istihdamına ve ihracatına katkı yapan tüm şirketlerle gurur duyduğunu dile getirdi.

“Geçen yıl ödül alan firmalarımızın toplam ihracatı 19 milyar dolara yaklaştı”

İnovasyon geliştirme programına başvuran firmaların sayısının her yıl düzenli olarak artmasının İnovasyon kültürünün, iş dünyasında kök salmaya başladığını gösterdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2014 yılında 460 başvuruyla başladığımız İnovaLİG'de bu sene 64 farklı şehirden 2 bin 3 firma sayısına ulaştık. Bugüne kadar 89 farklı firmamıza ödül verdik. Geçen yıl ödül alan firmalarımızın toplam ihracatı 19 milyar dolara yaklaştı. Bu rakamın daha da artacağına inanıyorum" diye konuştu.

byhi_r_27-11-2023_48f56

“Yeter ki siz Türkiye'nin potansiyeline güvenmeye, inanmaya devam edin”

Erdoğan, ilk günden beri sahip çıktıkları Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine ve İnovaLİG projesine bundan sonra da gereken desteği vereceklerini belirterek, "Her zaman söyledim, bugün tekrar vurgulamak istiyorum. Yeter ki siz çalışın, üretin, istihdam oluşturun, yeter ki siz bu ülkenin ürünlerini dünyanın dört bir yanına ulaştırın, yeter ki siz Türkiye'nin potansiyeline güvenmeye, inanmaya devam edin. Allah'ın izniyle sizi asla yalnız bırakmayız. Bugüne kadar hep bu anlayışla hareket ettik. Bu sene 30. yaşını kutlayan Türkiye İhracatçılar Meclisimizin çalışmalarına ve projelerine her zaman destek sağladık" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, 2012'den beri salgın dönemi hariç Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine bizzat katıldığını belirterek, fikirlere kulak verdiklerini, sorunlara çözüm aradıklarını, sevinçleri paylaştıklarını ve başarılarla gurur duyduklarını kaydetti. (Haber Merkezi)

Editör: Haber Merkezi