Kısa süre önce Türkiye pazarına resmi olarak adım atan Tesla, 3 farklı modelliyle kullanıcıların görücüsüne çıkmıştı. Model Y, Model Y Long Range ve Model Y Performance araçlarının yanı sıra Şimdi bunlara bütçe dostu bir model daha eklenecek.

Model Y fiyatlarının 1.6 milyon TL seviyelerinden başlaması büyük bir sürpriz olduğu gözlemlenirken Tesla’nın aynı otomobilleri internet satış sitelerinde 2.5 milyon ile 3 milyon arasında değişen fiyat aralıklarında olduğu dikkat çekiyor.

Dolayısıyla Model Y’nin bu şekilde uygun bir fiyatla satışa sunulması, Tesla’nın Türkiye pazarını ne kadar önemsediğinin bir göstergesi.

Amerika merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla, şu sıralar bütçe dostu bir model üzerinde çalışıyor. Model 2 ismiyle satışa sunulacak olan aracın maliyet açısından Model Y’nin yarısı kadar olacağı belirtildi. Model 2, Model Y’ye oranla yarı yarıya daha ucuz olacak gibi gözüküyor.

thumbs_b_c_c38f5405bb369786c65c81d124f9517d

Tesla bu otomobili özellikle, fiyatların yüksek olduğu pazarlarda satışa çıkaracak. Öncelikli olarak Çin ve Hindistan’da satışa sunulacak otomobilin, bir sonraki durağı ise Türkiye olacağı belirtiliyor.

Rektör Şengörür İnovaLİG Ödül Törenine Katıldı Rektör Şengörür İnovaLİG Ödül Törenine Katıldı

5 Yıldızlı Derecelendirme ve Sınıfının En İyisi Güvenlik sistemleriyle Model Y, 2022'de 5 yıldızlı Euro NCAP güvenlik derecelendirmesi elde ederek Küçük Arazi Aracı kategorisinde Sınıfının En İyisi ödülünü kazandı.   (Haber Merkezi)