Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Çağdaş Derdiyok, 30 Ağustos Zaferinin 101. Yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Derdiyok mesajında şunları kaydetti;

“Tarihi zaferlerle dolu aziz milletimiz ve şanlı ordumuzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 30 Ağustos 1922'de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış; Türk Milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur. Bugün, Büyük Zafer’in 101. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız.

30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde büyük bir mücadele ortaya koyarak zafer kazanan başta Başkumandan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, onların aziz hatıralarını saygıyla yâd ediyorum.

Kızılay, İtfaiye Teşkilatını Unutmadı Kızılay, İtfaiye Teşkilatını Unutmadı

Bu vesile ile vatanımız ve milletimizin huzur ve güvenliği için bugün de aynı inanç ve kararlılıkla mücadele eden ve şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de sağlık ve uzun ömürler diliyor; Tüm milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.” (Ferdi Kurtbayram)